Hírek
2016. December 14. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Veszélyes tűzijátékot hívnak vissza a piacról
Visszahívnak a piacról egy kínai gyártmányú tűzijátékot, egy úgynevezett 25 lövéses telepet, amely balesetveszélyes és égési sérüléseket is okozhat
- figyelmeztetett az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata kedden a police.hu weboldalon.
A CAKE elnevezésű, CF1301 típusú tűzijáték használata után is maradhat olyan elem, amely utólag lép működésbe, így balesetet okozhat. A telep nem stabil, a használat alatt elmozdulhat, eldőlhet, az irányíthatatlanná vált eszköz pedig égési sérüléseket okozhat - írták.
A termék nem felel meg a pirotechnikai irányelvben foglaltaknak és az európai szabványnak, ezért az illetékes hatóság visszahívja a piacról - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
