Hírek
2015. November 05. 07:43, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI - fotó:illusztráció
Vascsővel támadott, majd gázolt egy osztrák férfi Vasban
Vascsővel támadt rá, majd autójával elgázolta vitapartnerét egy osztrák férfi a Vas megyei Bejcgyertyánoson - közölte a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán a honlapján.
A két férfi kedden egy helyi élelmiszerüzlet előtt keveredett szóváltásba, majd dulakodni kezdtek, az osztrák ugyanis meglökte, majd megragadta a sértett társaságában lévő nőt. A későbbi áldozat barátnője védelmére kelt.
A feldühödött osztrák férfi vascsővel támadt vitapartnerére, a magyar pár futva próbált menekülni, a gyanúsított azonban autójával utánuk hajtott és elütötte a férfit. Kiszállt a járműből és a földön fekvő sértettet tovább akarta bántalmazni, de a nő megakadályozta ebben. Az osztrák férfi járművével segítségnyújtás nélkül távozott a helyszínről.
A gyanúsítottat Rábapatyon fogták el sárvári rendőrök, őrizetbe vették és átvizsgálták a járművét, amelyben kábítószergyanús növényi származékot találtak.
A 38 éves osztrák férfit felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntettével, segítségnyújtás elmulasztásával, közúti veszélyeztetés bűntettével, valamint kábítószer birtoklása bűntettével gyanúsítják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld
ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők
A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.
2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld
Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár
Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat
A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
