Hírek
2020. Május 15. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Változékony lesz az idő a hétvégén

Változékony lesz az idő a hétvégén - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, melyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken az északi tájakon délelőtt gyengülő, megszűnő csapadék várható, majd szórványosan záporok, helyenként zivatarok alakulnak ki. A déli megyékben inkább csak késő délutántól, estétől lehet csapadék. Eleinte többfelé élénk, az Alföldön néhol erős lesz a szél, majd délutántól többfelé megerősödik, zivatarban viharossá is fokozódhat. A leghidegebb órákban 5-13 fok lesz. Napközben 14-30 fokig melegszik a levegő, északon, északnyugaton lesz a leghűvösebb, míg délkeleten a legmelegebb idő.
Szombaton néhol kisebb eső, zápor előfordulhat. A minimumhőmérséklet 5-12, a maximumhőmérséklet 16-23 fok között valószínű, északnyugatról délkelet felé haladva várható a melegebb idő.
Vasárnapra virradóra az ország déli felén szórványosan, napközben néhol lehet eső, zápor. Napközben több órára kisüt a nap is. A legalacsonyabb hőmérséklet 7-13, a legmagasabb hőmérséklet 20-25 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.