Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2021. Május 18. 13:00, kedd | Kék hírek
Forrás: infovárosok/pixabay

Vak férfit ütött meg súlyosan

Vak férfit ütött meg súlyosan

Elfogyott az ital, ezért eltörte az orrát a vak férfinak.

A sértett mindkét szemén súlyos látótérszűkülésben szenvedett, amely gyakorlatilag mindkét szemén teljes vakságot eredményezett. Az elkövető és a sértett 2018. április 4-én 18 óra körül Esztergomban az Aradi Vértanúk terén ittas állapotban egymás mellett ültek egy kültéri padon és az elfogyott ital miatt szóváltásba keveredtek. A vádlott ennek során bal könyökével legalább egy alkalommal megütötte a mellette ülő sértett arcát, amely miatt annak orrcsontja eltörött – közölte az ügyészség.

Hozzátéve, hogy bűncselekmény elhárítására fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett súlyos testi sértés bűntette miatt az Esztergomi Járásbíróság végrehajtásában 3 évre felfüggesztett, 1 év 6 hó börtönbüntetésre ítélte a férfit.

Az elsőfokú ítéletet az ügyész és védő tudomásul vette.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek

Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő

Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.

2026. Február 15. 08:42, vasárnap | Kék hírek

Egy Aston Martinnal okozott halálos balesetet Győrben

A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított a 33 éves sofőr ellen.

2026. Február 14. 15:00, szombat | Kék hírek

Marihuánát rejtett az egzotikus édesség

Thaiföldről rendelte a csomagot a vietnámi férfi, a kézbesítővel együtt kopogtattak a rendőrök.

2026. Február 13. 06:13, péntek | Kék hírek

A termesztőig vezettek a drogfogás szálai

A kábítószer-kereskedő banda valamennyi tagját elfogta a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI)