Hírek
2022. December 20. 11:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Vádat emeltek egy rendőr ellen bolti lopások miatt
Lopás miatt vádat emeltek egy szabolcsi határrendész ellen, aki pénztáros ismerőse segítségével különböző termékeket tulajdonított el egy nyírségi áruházból.
A közlemény szerint a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség kisebb értékre, folytatólagosan elkövetett lopás vétsége miatt emelt vádat a két férfi ellen a Mátészalkai Járásbíróságon.
A vádirat alapján a 24 éves szabolcsi határrendész nyáron rávette az egyik kiskereskedelmi áruházláncnál pénztárosként dolgozó fiatalkorú ismerősét, hogy segítsen neki a munkahelyéről különböző termékeket eltulajdonítani. A rendőr az általa eltulajdonítani kívánt árukat a pénztárszalagra helyezte, társa annak kódját leolvasta, de manuálisan azonnal törölte is a gépből a megvásárolt áruk közül, így azok nem jelentek meg kifizetendő termékként a számlán.
Az elkövetők másik módszere az volt, hogy a pénztáros a pénztárszalagra szabályosan felhelyezett árukat egyszerűen áthúzta a pénztárgépen anélkül, hogy azok árát beolvasta volna.
A határrendész augusztusban két nap alatt két-két számítógép-billentyűzetet és fejhallgatót, egy gépkocsi-akkumulátort, valamint két vödör falfestéket tulajdonított el, összesen mintegy 60 ezer forint értékben.
A kutatás során az ügyészség az elkövetők lakásán megtalálta és lefoglalta az eltulajdonított tárgyakat, amelyek közül a rendőr addigra az akkumulátort beszerelte az autójába, a falfesték egy részét pedig felhasználta, míg a fejhallgatókat és az egyik billentyűzetet fiatalabb társának ajándékozta.
A fiatalkorú gyanúsított beismerő vallomást tett, míg a rendőr tagadta a bűncselekmény elkövetését.
Az ügyészség azt indítványozta, hogy a bíróság büntetővégzésként szabjon ki pénzbüntetést és katonai büntetésként lefokozást a rendőrrel szemben, míg a fiatalkorú vádlottat bocsássa próbára, annak idejére rendelje el a pártfogó felügyeletét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
