Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2018. Április 11. 10:54, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Ütött, majd kispárnát nyomott az idős asszony arcába a rabló

Ütött, majd kispárnát nyomott az idős asszony arcába a rabló

Rablás miatt került előzetes letartóztatásba egy fiatal pécsi férfi, aki a gyanú szerint bántalmazott egy idős asszonyt és elvette az értékeit - közölte szerdán a Pécsi Törvényszék az MTI-vel.

Azt írták: a nyomozás eddigi adatai szerint a gyanúsított szombat este csöngetett be egy idős asszonyhoz, a bejáratnál azonnal meglökte, ököllel megütötte a sértettet, aki emiatt hanyatt esett.

A férfi ekkor kispárnát nyomott az asszony arcára és pénzét, ékszereit követelte.

A hasonló bűncselekmények miatt korábban már büntetett gyanúsított ezután lehúzta az idős nő négy gyűrűjét, füléből kitépte a fülbevalóját és elvette nyomógombos mobiltelefonját, majd távozott a lakásból - áll a közleményben.

A jelenleg is több büntetőeljárás hatálya alatt álló gyanúsítottal szemben a Pécsi Járásbíróság kedden rendelte el az egy hónapig tartó kényszerintézkedését.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld

A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány

A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is

2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld

KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.

2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld

Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára

Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.