Hírek
2012. Március 02. 07:09, péntek |
Külföld
Forrás: mno / MTI
Ungvár a második legszennyezettebb város

Nyugat-Ukrajna második legszennyezettebb levegőjű városává vált Kárpátalja központja, Ungvár, amely korábban a légszennyezettségi mezőny közepe táján foglalt helyet – írta az ukrajnai zöldek pártjának honlapja.
A rangsorban az első Mariupol, Ungvárt pedig Gorlovka, Odessza és Rovno követi. A légszennyezettség legfőbb oka a formaldehid, amely gépkocsi-üzemanyag elégetése nyomán keletkezik. Ungváron jelenleg több mint 20 ezer, forgalomba helyezett gépjármű van, vagyis minden harmadik lakosra jut egy gépkocsi.
A felmérés, amely szerint romlott a kárpátaljai nagyváros helyzete, csak az iparilag kevésbé fejlett, igazi nagy légszennyező üzemek nélküli Nyugat-Ukrajnára vonatkozott. A dnyepropetrovszki, zaporozsjei, harkovi, donyecki iparvidék mind az Ukrajnát két részre osztó Dnyeper folyótól keletre lévő országrészben van.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására
Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Scotland Yard: terrorcselekmény volt a manchesteri zsinagógánál elkövetett támadás
Terrorcselekménynek nyilvánította a rendőrség a manchesteri zsinagógánál csütörtökön, jóm-kipúr napján elkövetett késeléses és gázolásos támadást, amelyben ketten meghaltak, többen súlyosan megsérültek.
2025. Október 02. 07:07, csütörtök | Külföld
Részlegesen leállt az amerikai szövetségi kormányapparátus működése
Az Egyesült Államok szövetségi kormánya 2025. október 1-jén éjjel közel hét éve az első alkalommal részlegesen leállt, miután a Kongresszus nem tudott megállapodni a kormányzati finanszírozást biztosító törvényjavaslatról.