Hírek
2020. Április 01. 09:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Továbbra is várják a véradókat
A kijárási korlátozás ideje alatt is várják a véradókat, ugyanakkor a koronavírus-járvány miatt szigorú intézkedéseket vezettek be - közölte az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) kedden az MTI-vel.
Felhívták a figyelmet arra, hogy véradás céljából a kijárási korlátozás alatt is el lehet hagyni a lakhelyet.
Azt írták: a véradók és a véradásban dolgozók védelmére érdekében szigorú megelőző intézkedéseket vezettek be. A véradásra jelentkezőket a Nemzeti Népegészségügyi Központ által javasoltnál is szigorúbb szabályok szerint előválogatják, és ha a fertőzöttség legkisebb gyanúja fennáll, a vérgyűjtési helyiségbe sem léphetnek be. Nem adhat vért az sem, aki 30 napon belül külföldön járt vagy beteg volt, illetve szoros kapcsolatba került valószínűsítetten vagy igazoltan koronavírussal fertőzött emberrel.
Kitértek arra is, hogy a járványügyi hatóság állásfoglalása alapján áprilistól a vérgyűjtést végzők számára kötelező a kesztyű használata, a sebészi maszk pedig ajánlott.
Hangsúlyozták: a sajtóhírekkel ellentétben az OVSZ-nél korábban sem tiltották a szájmaszk használatát, a szerdán életbe lépő belső protokolljukban pedig ajánlják a maszkot, de nem teszik kötelezővé.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld
Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében
Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
