Hírek
2022. Február 15. 15:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
További védelmet kaptak az autót használó magyar családok
A kormány újabb három hónappal meghosszabbította a benzinárstopot, ezzel további védelmet kaptak az autót használó magyar családok
- hívta fel a figyelmet Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára kedden közösségi oldalára feltöltött videóüzenetében.
Kiemelte, az üzemanyagok ára, ahogy az élelmiszereké is, az elszabaduló energiaárak miatt egész Európában emelkedik.
Hangsúlyozta a rezsicsökkentés politikájához hűen, a magyar kormány 3 hónapja döntött úgy, hogy a magyar lakosság védelmében beleavatkozik az üzemanyag árába. A 95-ös benzin és a gázolaj árát 480 forintban maximálták, így a magyarok fizetik az egyik legalacsonyabb árat Európában. Az árstop nélkül ezek most literenként 510-530 forintba kerülnének. A kormány mostani döntésével május 15-éig biztosan érvényben marad a benzinárstop.
Schanda Tamás elmondta, a baloldal a benzinárstoppal sem ért egyet, ahogy a magyar családokat védő összes intézkedést támadja. Ilyen helyzetben, amikor az európai országokban 50-60 százalékkal nő a rezsi, és az egekbe emelkedik a benzin ára is, a miniszterelnök-jelöltjük cinikusan annyit képes üzenni a magyar embereknek, hogy használjanak kevesebb gázt, áramot, és vegyenek kisebb autót.
Április 3-án arról kell dönteni, hogy egy olyan országban akarunk-e élni, ahol a kormány - ha kell - közbelép, és megvédi a lakosságot az emelkedő világpiaci áraktól, vagy inkább hagyjuk, hogy a baloldal a bajban is újra és újra belerúgjon a magyar emberekbe - fogalmazott az államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld
A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is
2026. Április 01. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: világszínvonalú kutatóközpont jön létre Magyarországon
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.
