Hírek
2012. Július 17. 11:10, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Többórás útlezárásra kell számítani a 86-os főúton egy kamionbaleset miatt

A rendőrség szerint több órát is igénybe vehet a baleseti helyszínelés és a műszaki mentés a 86-os főúton Répcelak térségében, ahol egy szén-dioxidot szállító kamion az árokba borult.
Leibinger Eszter, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője kedden közölte: a baleset miatt teljes útzár van érvényben, a rendőrök a közlekedőket Kapuvár irányába, a 8611-es útra, a Szombathely felé közlekedőket a 85-ös számú főútra, valamint a helyfalui körforgalom irányába terelik.
A baleset körülményeiről a rendőrség egyelőre nem adott tájékoztatást.
Az MTI a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság főügyeletesétől úgy értesült, hogy a baleset során egy szén-dioxidot szállító tartálykocsi az árokba hajtott, az oldalára borult, a szén-dioxid pedig szivárog.
Mogyorósi Balázs közlése szerint a balesetben két ember megsérült, a tartályt a tűzoltók vízsugárral hűtik.
Közölte azt is, hogy a helyszínre érkezezett egy daru, hogy talpra állítsa az árokba borult kamiont, és egy másik tartálykocsit is várnak, amelybe átfejtik a szén-dioxidot.
A mentőszolgálat tájékoztatása szerint a balesetnek két könnyű sérültje van, őket a helyszínen ellátták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld
Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel
2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld
Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában
Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.
2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld
Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!
2025. Október 08. 07:38, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek
Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek - mondta az Országgyűlés elnöke kedden Az Országház Bora 2025 verseny díjátadó ünnepségén a Parlamentben.