Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2019. Április 12. 14:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - Fotó:karitasz.hu

Több mint 21 ezer rászorulónak segít a Katolikus Karitász húsvét előtt

Több mint 21 ezer rászorulónak segít a Katolikus Karitász húsvét előtt

Több mint 21 ezer rászorulóknak segít országszerte a Katolikus Karitász húsvét előtt - mondta Zagyva Richárd, a humanitárius szervezet országos igazgatóhelyettese az M1-en pénteken.

Elhangzott, hogy közel 170 tonna élelmiszert gyűlt össze a nagyböjti tartósélelmiszer-adományozás során a templomokban és az egyházmegyei karitászközpontokban.

Ismertette: a nehéz helyzetben lévő nagycsaládosoknak és egyedül élőknek az élelmiszereket a Katolikus Karitász munkatársai juttatják majd el a 16 katolikus egyházmegyei központ koordinációjával. A rászorulók kiválasztásában fontos szerep jut az önkénteseknek, akik több mint 800 településen, folyamatos kapcsolatban vannak a nehéz anyagi körülmények között élőkkel – magyarázta Zagyva Richárd.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.