Városlista
2026. május 17, vasárnap - Paszkál

Hírek

2016. Április 29. 10:25, péntek | Sport
Forrás: mti

Stadiont neveznek el Puskás Ferencről egy olasz településen

Stadiont neveznek el Puskás Ferencről egy olasz településen

Stadiont neveznek el Puskás Ferencről az olaszországi Signában.

A Signa 1914 nevű csapat stadionjának névadó ünnepségét május 14-én rendezik, amikor a toszkán területi ligában szereplő együttes az élvonalbeli Empolit fogadja egy gálameccsen. A Signa otthona, a Stadio del Bisenzio 2700 néző befogadására alkalmas. Szöllősi György, a Puskás Intézet igazgatója a FourFourTwo magazin honlapján megerősítette a névadásról szóló hírt.

Az itáliai klub vezetőinek választása azért esett éppen az Aranycsapat egykori kapitányára, mert 1958. január 23-án barátságos mérkőzést játszott a Signa színeiben az Empoli ellen. Ekkoriban a Fiorentina szerette volna leigazolni Puskást, ez nem valósult meg, ám miközben várta a firenzei fejleményeket, beállt a közeli település együttesébe, amely 3-0-ra nyert, a magyar csatár nem szerzett gólt.

Címkék: Puskás Ferenc, stadion

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 17. 08:39, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - Kisvárdai sikerével bajnok a Győr

Az ETO FC Győr nyerte a labdarúgó Fizz Liga 2025/2026-os kiírását, miután a 33., utolsó forduló szombati játéknapján 1-0-ra győzött a Kisvárda vendégeként.

2026. Május 16. 15:00, szombat | Sport

Premier League - Kikapott Birminghamben, még nem BL-résztvevő a Liverpool

A Liverpool simán kikapott az Aston Villa otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójának pénteki nyitómeccsén, így még nem tudta bebiztosítani szereplését a Bajnokok Ligája következő idényében.

2026. Május 14. 15:00, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Az RTL megszerezte a teljes jogcsomagot 2027-től

Vidus Gabriella, az RTL Magyarország vezérigazgatója bejelentette, hogy a csatorna a 2027/28-as idénytől kezdve megszerezte a labdarúgó Bajnokok Ligája teljes jogcsomagját.