Hírek
2020. Július 31. 05:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Sok napsütés várható az első augusztusi hétvégén

Pénteken helyenként akár 36 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet. Az első augusztusi hétvégén is jellemzően 30 fok körül alakulnak majd a maximumok.
Emellett sok lesz a napsütés, csak néhol lehet zápor, zivatar - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttatott el az MTI-hez.
Pénteken meleg, napos idő lesz, kevés helyen csapadékkal. Az északkeleti és délnyugati tájakon előfordulhat zápor, esetleg zivatar is. Intenzív csapadékhullás környezetében erős, viharos széllökések is lehetnek. Zivatarveszély miatt péntekre Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád, Somogy és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Hőség miatt Bács-Kiskun, Békés és Csongrád-Csanád megyére adtak ki szintén elsőfokú figyelmeztetést. A leghidegebb órákban többnyire 14-21 fok lesz, de a nagyobb tavak partjain és a belvárosokban ennél magasabb lehet a minimumhőmérséklet. Napközben 28-35 fokig melegszik a levegő, de északnyugaton egy-egy helyen 36 fok sem kizárt. Felhívták a figyelmet arra is, hogy pénteken a figyelmeztetési értéket meghaladó, 7,7-es (nagyon erős) UV-B-sugárzás várható.
Szombaton, augusztus elsején túlnyomóan napos időre lehet számítani, csapadék nélkül. A minimumhőmérséklet 9-19, a maximum 26-32 fok között várható.
Vasárnap napközben nem valószínű csapadék, estétől a nyugati, északnyugati megyékben viszont helyenként előfordulhat zápor, zivatar. A Dunántúlon időnként megélénkül, zivatarban megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-18, a legmagasabb 26-32 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát