Hírek
2017. December 11. 07:56, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Rövidebb lett a műtéti várólista az év végére
Rövidebb lett a műtéti várólista az év végére, december 1-jén 27 666 beteg várt műtétre a kórházakban, 445-tel kevesebb, mint egy hónappal korábban - írja a Világgazdaság hétfőn.
A Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő adatai szerint az idei várólista júniusban volt a leghosszabb, 28 816 név szerepelt rajta.
Az év egészében minden harmadik beteg szürkehályog-műtétre várt, ilyen beavatkozásra legkevesebbet a Budai Irgalmasrendi Kórházban, a legtöbbet a gyöngyösi Bugát Pál Kórházban kell várni.
Sok beteg a hosszú várólisták miatt magánorvoshoz fordul, akiknél a becslések szerint az idén 904 milliárd forintot költöttek el - olvasható a lapban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
