Hírek
2018. Július 23. 18:08, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Paprikaspray-vel fújta le utasát egy budapesti taxis
Vádat emelt a Budapesti V. és XIII. kerületi ügyészség egy taxisofőr ellen, aki 2017-ben Budapesten paprikaspray-vel fújta le az egyik utasát - közölte a fővárosi főügyészhelyettes hétfőn az MTI-vel.
Fürcht Pál a közleményben azt írta, a sértett 2017. november 15-én délelőtt a XIII. kerületben, a Róbert Károly körúton szállt be a vádlott vezette taxiba. Politikai nézeteik miatt az úton szóváltás alakult ki közöttük, ezért a sértett egy piros lámpánál kiszállt az autóból.
A vádirat szerint a sofőr ekkor lehúzta a vezető oldali ablakot, és amikor a férfi odahajolt az ablakhoz, a kezében lévő paprikaspray-vel arcon fújta a sértettet. A férfi könnyű sérüléseket szenvedett, a könnyutai tartósan begyulladtak.
A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség a sofőr ellen garázdaság és könnyű testi sértés vétsége miatt emelt vádat, valamint pénzbüntetés kiszabását indítványozta - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
