Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2015. Augusztus 03. 06:59, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Országszerte intenzív esőzésekre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Országszerte intenzív esőzésekre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Országszerte heves zivatarokra, felhőszakadásra figyelmeztet a meteorológiai szolgálat.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfő hajnalban az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Baranya, Fejér, Komárom-Esztergom, Tolna és Veszprém megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki a felhőszakadás veszélye miatt. Ezekben a megyékben rövid idő alatt akár 50 milliméternél is több eső esett. Emellett viharos széllel, jégesővel kísért heves zivatarokra is számítani kell.

Az ország többi területén a felhőszakadás és a heves zivatarok veszélye miatt is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

Átmeneti szünet után jellemzően déltől, kora délutántól ismét egyre több helyen alakulhatnak ki zivatarok. Egy-egy heves zivatar sem kizárt jégesővel (akár 2 centiméter átmérőjű, vagy annál nagyobb jégdarabokkal) és 80 kilométer/óra feletti széllökéssel.

Hétfőn a legmagasabb nappali hőmérséklet 27-33 Celsius-fok között alakul, a Tiszántúlon lesz a melegebb. Késő este 18-26 fokig hűl le a levegő.

A következő napokban melegszik a levegő. Keddre már a tartós hőség miatt másodfokú figyelmeztetéseket adtak ki több megyére és a fővárosra is.

Címkék: eső, időjárás, vihar, zivatar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 07:37, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.