Hírek
2025. Március 30. 08:49, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
NAV: a gépjárműadó befizetésénél is érdemes a mobilapplikációt választani
A gépjárműadó befizetésénél is érdemes a NAV mobilapplikációját választani, a NAV-Mobilt azoknak is célszerű letölteni, akiknek gondot okoz az egyösszegű befizetés, hiszen itt az akár 5 havi pótlékmentes részlet is igényelhető
- hívta fel a hivatal a figyelmet pénteken az MTI-nek küldött közleményében.
A tájékoztatás szerint eddig már 14 ezer részletfizetési kérelem érkezett a hivatalhoz.
A NAV-Mobilon benyújtott kérelmeket automatikusan - emberi közbeavatkozás nélkül - bírálja el a NAV, így az applikációban percek alatt megjelennek az engedélyezett részletfizetés adatai. A döntést tartalmazó határozatot jellemzően még aznap kézbesíti a NAV az ügyfél tárhelyére.
A NAV-Mobil - úgynevezett push üzenetben - figyelmeztet a részletfizetés előtti napon, hogy másnap esedékes a fizetés. A részletet befizetni szintén az adóhivatal applikációjában a legegyszerűbb
- ismertették.
A gépjárműadó a NAV-Mobilos befizetés mellett idén is utalható a 10032000-01079160 számú, NAV belföldi gépjárműadó bevételi számlára, illetve a határozatban szerepelő fizetési linken is pillanatok alatt rendezhető. Utaláskor az adószámot, vagy az adóazonosító jelet kell feltüntetni a közleményben, és nem a rendszámot. A gépjárműadót idén is április 15-ig, egy összegben kell befizetni - tájékoztatott a NAV.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
