Hírek
2020. Október 30. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Napsütéses és borús idő is lesz a hétvégén

A hétvégén is változékony lesz az égkép: napsütéses és borús időre is készülni kell. A hőmérsékletben egyelőre nem lesz jelentős változás, de november elsején néhol gyenge fagy is lehet hajnalban
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken az ország nyugati kétharmadában többnyire erősen felhős vagy borult lesz az idő. Az északkeleti, keleti megyékben viszont akár hosszabb időre is kisüthet a nap. Elszórtan - nagyobb eséllyel a Dunántúl északi részén, majd estétől északkeleten - valószínű gyenge eső. A minimumhőmérséklet többnyire 3-9 fok között alakul, de az északi völgyekben ennél pár fokkal hidegebb lehet a hajnal. A nappali maximumok 9-14 fok között alakulnak.
Szombaton eleinte erősen felhős lesz az ég, majd északkelet felől szakadozik, csökken a felhőzet. Elszórtan várható eső. Zápor is előfordulhat, legnagyobb eséllyel a keleti megyékben. Napközben erős lesz a szél, de estére jelentősen mérséklődik a légmozgás. A leghidegebb órákban 6-12 fok lesz. A legmagasabb hőmérséklet 13-19 fok között várható.
Vasárnap, november elsején hajnalra több helyen köd képződhet, amely lassanként feloszlik. Ezt követően a legtöbb helyen kisüt a nap. Este a Dunántúl északi részén néhol eleredhet az eső. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 2-10 fok között alakul, de északon, északkeleten néhol már gyenge fagy is lehet. Napközben 9-15 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.