Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2012. Február 26. 07:05, vasárnap | Kék hírek
Forrás: STOP / MTI

Műszaki hibás kocsi okozhatta a kisiklást

Műszaki hibás kocsi okozhatta a kisiklást

Az első vizsgálatok szerint egy műszaki hibás vasúti kocsi okozta szombat délelőtt tizenhárom teherkocsi kisiklását Rácalmásnál - közölte a MÁV Zrt. kommunikációs osztályvezetője az MTI-vel.

A helyszínen azt látta az MTI tudósítója, hogy a kisiklott kocsik közül több keresztben áll a vasúti pályán, az összeütközött kocsik pedig szinte összepréselték egymást.

Hackl Mónika, a MÁV Zrt. kommunikációs osztályvezetője elmondta: a tíz óra után nem sokkal történt balesetben Rail Cargo Hungaria Zrt. negyven kocsiból álló szerelvényének tizenharmadik kocsija siklott ki, majd magával rántott további tizenkét vagont. Senki nem sérült meg, a pálya azonban jelentősen megrongálódott.

A kommunikációs osztályvezető tájékoztatása szerint a tehervonat óránként ötven kilométeres sebességgel haladt. A szerelvény vasércet szállított Dunaújvárosba. Mint Hackl Mónika mondta, a pályatest helyreállítása két-három napot vehet igénybe, addig a Pusztaszabolcs-Dunaújváros vonalon vonatpótló autóbuszok közlekednek, a teherforgalom azonban kerülővel zavartalanul bonyolódik.

Az MTI tudósítója a rácalmási vasútállomástól néhány száz méterre azt látta, hogy a kisiklott kocsik közül több keresztben áll a vasúti pályán, az összeütközött kocsik szinte összepréselték egymást. A sínek több mint száz méteren károsodtak, a kisiklott vagonok egy forgalomirányító lámpa oszlopát is ledöntöttek.

MTI / STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 18. 07:56, hétfő | Kék hírek

Holtan találtak meg egy terepfutót borsodban

Holtan találtak rá egy terepfutó verseny szombaton eltűnt résztvevőjére vasárnap a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Cserépfalunál - közölte a vármegyei rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel.

2025. Augusztus 12. 07:42, kedd | Kék hírek

Egy dühöngő felgyújtotta az ikonikus mórágyi buszmegállót

2025. Augusztus 07. 07:58, csütörtök | Kék hírek

Őrizetbe vették a miniszterelnök megöletését tervező férfit