Hírek
2021. Január 26. 11:53, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: mti
Müller Cecília: Csak a tömeges oltásokkal lehet enyhíteni a korlátozásokon
A kormány és az egészségügy arra törekszik, hogy minél több oltóanyagot be tudjanak szerezni, mivel egyértelmű, hogy csak a tömeges oltások megkezdésével lehet enyhíteni a biztonsági előírásokon
– mondta Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóján.Beszámolt arról, hogy a világon már közel százmillió ember fertőződött meg a koronavírussal, és kétmillió fölött jár az elhunytak száma.
„Az egyetlen adekvát módszere a védekezésnek a vakcina, aminek szállítása azonban nagyon lassan zajlik” – tette hozzá.
Kifejtette, hogy az elmúlt két héten kedvezően alakul a koronavírus adatok Magyarországon.
Négy hónapja nem volt ilyen alacsony a fertőzöttek száma
Kedd reggelre 459 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 360 877-re nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Elhunyt 89 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 12 113-re emelkedett. A gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 244 681, az aktív fertőzöttek száma 104 083-ra csökkent. 3815 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 263-an vannak lélegeztetőgépen.
Müller Cecília kitért arra is, hogy kedden reggel megérkezett hazánkba egy vakcinaszállítmány, egy további érkezik szerdán a Pfizer oltóanyagából, vasárnap pedig az amerikai Moderna szállítmányára számítanak.
„A beoltottak száma azonban még kevés, ezért is nem indokolt különböző védelmi intézkedések feloldása” – mondta a tisztifőorvos.
Hangsúlyozta, hogy a kormány és az egészségügy arra törekszik, hogy minél több oltóanyagot be tudjanak szerezni, mivel egyértelmű, hogy csak a tömeges oltások megkezdésével lehet enyhíteni a biztonsági előírásokon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
