Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2016. Június 03. 07:40, péntek | Belföld
Forrás: mti

MKSZ: az RTL Klub és a TV2 szerződéses feltételei sértik a fogyasztói érdekeket

MKSZ: az RTL Klub és a TV2 szerződéses feltételei sértik a fogyasztói érdekeket

A Magyar Kábelkommunikációs Szövetség (MKSZ) rendkívüli elnökségi ülést hívott össze az RTL Klub és a TV2 által érvényesíteni kívánt műsordíjak bejelentése után,

mivel álláspontja szerint a meghirdetett szerződéses feltételek súlyosan sértik a fogyasztói érdekeket, diszkriminatívak és törvénysértők.

Az MKSZ csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleményében arra reagált, hogy az RTL Klub és a TV2 mögött álló társaság is bejelentette, programdíjat kér a csatorna hagyományos felbontású (SD) adásáért a IPTV-, kábel-, műholdas és MMDS-szolgáltatóktól.

A szövetség közleményében felhívta a figyelmet arra: a hatályos jogszabályok szerint a műsordíjnak és a műsorok terjesztésére vonatkozó szerződési feltételrendszernek mindenekelőtt ésszerűeknek és tisztességesnek kell lennie.

Azt írták: a két csatornára megállapítani tervezett, "egyenként 290+áfa, illetve 294+áfa összegű, vagyis alapszolgáltatásra előfizetőnként számított akár 740 forintos" havi költségemelkedés súlyosan sértené a fogyasztói érdekeket, diszkriminatív akkor is, ha a csatornák késznek mutatkoznak a díjat kedvezményekkel csökkenteni. Az MKSZ álláspontja szerint a magyarországi tévénézőkre nem róható akkora teher, amilyet a TV2 és az M-RTL be akar vezetni.

Hangsúlyozták: a kábelkommunikációs szövetség, tagjainak magyarországi műsorterjesztőjeként, amellett kötelezte el magát, hogy előfizetőinek megfizethető áron a lehető legértékesebb programcsomagokat kínálja. Hozzátették: a fogyasztói érdekeket következetesen képviselni fogják akkor is, amikor a két nagy országos kereskedelmi csatornával tárgyalnak.

Közölték: felkérik a TV2 Média Csoportot és a Magyar RTL-t, hogy vizsgálják felül a most megjelentetett általános szerződési feltételeiket, hogy azok valóban megfeleljenek a jogszabályokban előírt követelményeknek.

Címkék: RTL Klub, tévé, tv, TV2

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten

A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.