Hírek
2024. Január 07. 06:00, vasárnap |
Kék hírek
Forrás: Ügyészség
Minden előzmény nélkül késelt meg egy nőt Budapesten
A Fővárosi Főügyészség vádat emelt egy 29 éves férfival szemben, aki 2022 szeptemberében, kábítószertől bódult állapotban, minden előzmény nélkül támadt rá egy XI. kerületi villamosmegállóban várakozó nőre.
A vádirat szerint a vádlott 2022 szeptemberében, a XI. kerület egy erdős városrészében élt, éjszakáit egy használaton kívüli nyaralóban töltötte, ahova a tulajdonos tudta nélkül költözött be.
2022. szeptember 16-án, este, a férfi a fenti nyaralóban kábítószert – ecstasy tablettát, valamint marihuánát – fogyasztott, majd ezt követően céltalanul sétált a környéken. Eközben figyelt fel az általa korábban nem ismert sértettre, aki munkából hazafelé tartva, egyedül gyalogolt a közeli villamosmegálló felé. A vádlott a nő után indult, és a megállóig követte őt. Miután a sértett a megállóban leült egy padra, a vádlott odalépett hozzá, majd minden előzmény nélkül elővett egy kést, és azzal a sértettre rátámadt, amelynek során többször megszúrta a nőt a nyakán és a felsőtestén.
A támadás hatására a sértett hangosan kiabálni kezdett, a kezét felemelve védekezett, és próbálta ellökni magától a támadóját, amelynek során elesett. A vádlott ekkor sem hagyott fel a támadással, a földön fekvő sértettet még többször megszúrta. A nő továbbra is igyekezett kitérni a támadás elől, míg végül a kitartó védekezés hatására a vádlott felhagyott a támadással és elfutott.
A sértett a bántalmazás következtében számos könnyebb, szúrt, illetve vágott sérülést szenvedett, azonban a támadás módjára, eszközére, körülményeire tekintettel, a közvetlen életveszélyt okozó sérülés kialakulásának reális esélye is fennállt, ennek elmaradása csak a sértett aktív védekezésének és kitérésének volt köszönhető.
A Fővárosi Főügyészség a jelenleg is letartóztatásban lévő késelőt életveszélyt okozó testi sértés bűntett kísérletével vádolja, és vele szemben végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását indítványozta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek
Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő
Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.
2026. Február 15. 08:42, vasárnap | Kék hírek
Egy Aston Martinnal okozott halálos balesetet Győrben
A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított a 33 éves sofőr ellen.
2026. Február 14. 15:00, szombat | Kék hírek
Marihuánát rejtett az egzotikus édesség
Thaiföldről rendelte a csomagot a vietnámi férfi, a kézbesítővel együtt kopogtattak a rendőrök.
2026. Február 13. 06:13, péntek | Kék hírek
A termesztőig vezettek a drogfogás szálai
A kábítószer-kereskedő banda valamennyi tagját elfogta a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI)
