Hírek
2023. November 15. 11:24, szerda |
Kék hírek
Forrás: NAV
Milliós értékű vadászpuskákat foglalt le a NAV
Jelentős összegű adótartozásától akart szabadulni egy Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei férfi, aki megpróbálta eltitkolni a vagyonát a NAV elől.
A férfi többmilliós adótartozásának végrehajtását úgy akarta elkerülni, hogy semmilyen vagyontárgy nem volt a nevén. Ezzel azonban nem sikerült félrevezetnie az adóhatóságot, mivel a NAV rendkívül széles adatbázisra támaszkodhat: nemcsak a korábbi ingó és ingatlanértékesítéseket látja, hanem más, vagyonelemet nyilvántartó hatóságok adatait is. Most a rendőrség nyilvántartása buktatta le a férfit, ugyanis öt lőfegyvere és érvényes fegyvertartási engedélye is volt. Az információ birtokában az átvizsgált helyszínen milliós értékű fegyverek, távcsövek és lőszerek is előkerültek, amelyeket munkatársaink lefoglaltak.
A fegyver különleges szabályozás alá esik, ezért a NAV bizományos útján értékesítette a rejtegetett tárgyakat, hogy mérsékelje a költségvetésnek okozott hiányt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 15. 13:00, vasárnap | Kék hírek
Leragasztotta a síró gyermek száját egy bölcsődei nevelő
Az Érdi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat egy bölcsődei nevelőnővel szemben, aki két kisgyereket bántalmazott.
2026. Február 15. 08:42, vasárnap | Kék hírek
Egy Aston Martinnal okozott halálos balesetet Győrben
A Győri Rendőrkapitányság büntetőeljárást indított a 33 éves sofőr ellen.
2026. Február 14. 15:00, szombat | Kék hírek
Marihuánát rejtett az egzotikus édesség
Thaiföldről rendelte a csomagot a vietnámi férfi, a kézbesítővel együtt kopogtattak a rendőrök.
2026. Február 13. 06:13, péntek | Kék hírek
A termesztőig vezettek a drogfogás szálai
A kábítószer-kereskedő banda valamennyi tagját elfogta a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI)
