Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2024. Április 01. 06:00, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: három melegrekord is megdőlt szombaton

Meteorológia: három melegrekord is megdőlt szombaton

Megdőlt a 113 éves országos és a 98 éves fővárosi melegrekord, valamint az országos hajnali melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján vasárnap.

Azt írták: szombaton országszerte nyáriasan meleg idő volt. A Bács-Kiskun vármegyei Kelebián 27,6 Celsius-fokig melegedett fel a levegő, amivel megdőlt az erre a napra vonatkozó melegrekord. A korábbi rekord 26,9 fok volt, amit még 1911-ben, Szerepen regisztráltak.

A fővárosban, Pestszentlőrincen 25,0 fokot mértek, amivel az erre a napra vonatkozó fővárosi melegrekord dőlt meg. A korábbi rekord 24,1 fok volt, amit Budapest Országút állomáson, 1926-ban regisztráltak.

Emellett a Győr-Moson-Sopron vármegyei Koroncó meteorológiai állomáson 15,8 fok volt szombat hajnalban, ami új hajnali melegrekordot jelent. A korábbi rekord 14,3 fok volt, amit még Budapesten, Lágymányoson mértek 2017-ben.

A HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán is írt a rekordokról, itt azt írták, szombaton 18 meteorológiai állomáson dőlt meg a korábbi, 26,9 fokos melegrekord. Emellett szombaton a mérőállomásokon rögzített napi maximum-hőmérsékletek országos átlaga 25 fok volt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!