Hírek
2020. Február 18. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Menekülő embercsempészt fogtak el a rendőrök Bács-Kiskunban
A készenléti rendőrség járőrei hétfő hajnalban Nagybaracska közelében elfogtak egy szerb férfit, aki öt szír utasával korábban megállás nélkül továbbhajtott az őt igazoltatni akaró hercegszántói határrendészek mellett.
A rendőrség honlapján olvasható tájékoztatás szerint a 48 éves szerb férfi a gyanú szerint az illegális migránsoknak segítséget nyújtott abban, hogy a jogellenes határátlépés után Magyarországon keresztül Ausztriába jussanak.
A magukat szír állampolgárnak valló utasok nem tudták igazolni jogszerű magyarországi tartózkodásukat, ezért meghallgatásukat követően visszakísérték őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
A gépkocsivezető ellen a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság embercsempészés gyanúja miatt indított eljárást. A férfit őrizetbe vették és indítványozták letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson
2026. Február 11. 10:00, szerda | Belföld
Joó István: a hatósági ellenőrzési rendszer működik, a gödi gyár soha senkit sem mérgezett meg
2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld
Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba
Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.
