Hírek
2012. Április 25. 14:11, szerda |
Külföld
Forrás: mno.hu
Menekülnek a gazdagok Franciaországból

A Tages-Anzeiger Vincenzo Capodici Kapuzárási pánik a francia gazdagok körében című cikkében tudósít a francia választások Svájcra gyakorolt hatásáról.
Egyre több vagyonos francia keresi a szomszédos francia–svájci ügyvédek tanácsát. Mindannyian sokkoló adóemeléstől tartanak, függetlenül attól, hogy Sarkozy hatalmon marad-e vagy sem.
Ha a szocialista François Hollande nyeri a francia elnökválasztást, a közvélemény-kutatások előrejelzéseinek megfelelően, akkor a vagyonos és magas keresetű személyeket keményen meg kívánja adóztatni. Egyre több gazdag francia foglalkozik komolyan annak a lehetőségével, hogy kivándoroljon, amiről egyöntetűen számolnak be nyugat-svájci ügyvédek és adótanácsadók. Elsősorban a Genfi-tó környéke jöhet szóba, nem utolsósorban a Waadt és Genf kantonban a gazdag külföldieknek ajánlott átalányadó miatt.
A Franciaországból érkező megkeresések száma jelentősen megemelkedett – nyilatkozta Philippe Kenel –, aki Svájcba költözni kívánó külföldieknek ad tanácsot. Az idei év első hónapjaiban annyi ügyfele volt, mint tavaly az egész évben.
Svájc mind vonzóbbá válik az adómenedéket kereső franciák számára, s ezt nem csak a mostani elnökválasztás által kiváltott politikai bizonytalanság okozza. A gazdasági válság és az adócsúcs tavalyi eltörlése is erre ösztönözte őket: ennek megfelelően egyes jövedelmek adóterhelése ismét meghaladhatja az ötven százalékot.
A legrosszabbnak számító forgatókönyv egyértelműen François Hollande győzelmével válna valóra – már amennyiben kitartana korábbi javaslata mellett, miszerint 75 százalékos adóval sújtaná az egymillió euró feletti jövedelmeket.
(Tages-Anzeiger – tagesanzeiger.ch)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 27. 07:20, péntek | Külföld
27-ből 26 tagállam támogatja Ukrajna uniós tagságát
Huszonhat európai uniós tagország állam-, illetve kormányfője szerint az Európai Bizottságnak fel kellene gyorsítania Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát
2025. Június 26. 07:27, csütörtök | Külföld
Rekordmennyiségű esőzések és árvizek sújtják Délnyugat-Kínát, több tízezer embert evakuáltak
Hétfő óta többévtizedes rekordot megdöntő áradások sújtják Délnyugat-Kína egyes térségeit, számos településről már több mint 80 ezer embert evakuáltak a hatóságok - jelentette a kínai állami média.
2025. Június 26. 07:23, csütörtök | Külföld
Mark Rutte: a NATO-tagországok öt százalékra növelik a védelmi kiadásaikat
2025. Június 25. 07:14, szerda | Külföld
Izrael tartózkodott a további iráni válaszcsapásoktól Trump kérésére
Izrael tartózkodott a további iráni támadásoktól Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök beszélgetése nyomán kedden - jelentette a miniszterelnöki hivatal.