Hírek
2018. Április 09. 09:50, hétfő |
Belföld
Forrás: ügyészség
Megszökött a rendőrségről egy házi őrizetes – Előzetesbe került

Előzetes letartóztatását indítványozta annak a bátonyterenyei férfinak a Balassagyarmati Járási Ügyészség, aki egy kihallgatás alkalmával megszökött a rendőrségről.
A gyanúsítottal szemben a nyomozó hatóság lopás bűntette miatt folytatott nyomozást, amely ügyben 2016. szeptember 30-án a Salgótarjáni Járásbíróság az előzetes letartóztatását rendelte el. A bíróság a kényszerintézkedést a vádemelés után is fenntartotta, azonban utóbb azt megszüntette, és 2018. január 11-én a férfit házi őrizetbe helyezte.
A házi őrizetben lévő gyanúsítottat a nyomozó hatóság 2018. március 28-án gyanúsítotti kihallgatásra előállította a rendőrkapitányságra, mivel gyanú merült fel arra, hogy a kényszerintézkedés ideje alatt újabb vagyon elleni bűncselekményt követett el.
A gyanúsítotti kihallgatás után a férfit, kérelmére, a rendőrség udvarára kísérték, hogy dohányozni tudjon, onnan azonban a kerítésen átugorva megszökött. A rendőrség vele szemben azonnal elfogatóparancsot bocsátott ki, és még aznap este, a 21-es számú főúton, egy gépkocsi utasaként elfogták és őrizetbe vették.
A Salgótarjáni Járásbíróság nyomozási bírája a gyanúsított előzetes letartóztatását az ügyészi indítványnak helyt adva – a szökés, elrejtőzés veszélyére tekintettel – elrendelte
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.