Hírek
2016. Szeptember 28. 07:47, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Magyarokat vertek meg menekültek Németországban
Összeverekedett egy menekültekből és egy magyarokból álló csoport a Németország délnyugati részén található Gammertingenben - jelentette a Schwäbische Zeitung című német regionális napilap.
A pénteken közzétett tájékoztatás szerint az eset még múlt keddre virradó éjjel történt a Baden-Württemberg szövetségi tartománybeli településen, a Sigmaringer utcában, egy vendéglőnél.
Az újság információi szerint a két tábor röviddel éjfél előtt a vendéglátó helyen szólalkozott össze, majd a veszekedés az utcán is folytatódott. A menekültek időközben erősítést kértek, és mikor az megérkezett, a mintegy 10 fős magyar társaság autókkal el akart menekülni. Néhányaknak ez sikerült, de az egyik jármű nem tudott elindulni.
A menekültek ekkor már 20-an voltak és a náluk lévő baseballütőkkel és lécekkel megrongálták az autót, betörték annak üvegeit és súlyosan megsebesítettek kettőt a jármű három utasa közül.
A rendőrség nagy erőkkel vonult a helyszínre, és egy helikoptert is bevetett.
Az ügyészség nyomozást indított az ügyben - írta a lap.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg
Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.
2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét
Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében
