Hírek
2025. Március 24. 07:53, hétfő |
Életmód
Forrás: MTI
Magyar fejlesztés segíthet az EU-tagállamokban kiadott diplomák digitális tárolásában
Magyar fejlesztés segíthet az EU-tagállamok felsőoktatási intézményein kiadott diplomák biztonságos, könnyen hozzáférhető tárolásában – közölte a Gábor Dénes Egyetem az MTI-vel.
Az intézmény a módszertani hátteret biztosítja a fejlesztéshez, amelyben a blokklánc-technológiát jól ismerő Galaxissal és a Neptun tanulmányi rendszert fejlesztő Campus Codeworks Zrt.-vel működik együtt. Technológiai megoldásukkal belföldön már 2026-tól elérhető lehet a digitális diplomaadatbázis, ezt követően terjeszthetik ki azt uniós szintre.
Ilyen fejlesztésre azért van szükség, mert az EU-ban még mindig nincs olyan digitális rendszer, amely a területén működő mintegy 4 ezer felsőoktatási intézmény diplomáit közösségi szinten elérhetővé tenné - írták.
Hozzátették, hogy
az új technológia mind az egyetemeknek, mind a hallgatóknak megkönnyíti majd a hozzáférést a dokumentumokhoz, támogatja azok digitális kezelését, kiadását, érvénytelenítését, frissítését, és egyszerűsíti az intézmények közötti adatáramlást.
A kezdeményezés nem a diploma kibocsátásának folyamatát egységesíti, csupán blokklánctechnológiával digitálisan elérhetővé és ellenőrizhetővé tenné azokat. A Neptun révén belföldön már biztosított a felsőoktatási intézmények egységes platformja, a fejlesztés nemzetközi szinten is bebizonyíthatná, hogy Magyarország komoly tudással rendelkezik technológiai területen - hangsúlyozták.
A közlemény szerint a rendszert kiszolgáló technológiai háttér létrehozása az EBSI (European Blockchain Services Infrastructure, Európai Blokkláncszolgáltatási Infrastruktúra) feladata, amely a honlapján olvasható bemutató alapján az egész EU-ra kiterjedő, határokon átnyúló szolgáltatásokat biztosít a tagállami kormányok, önkormányzatok, vállalkozások és állampolgárok számára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 14:00, csütörtök | Életmód
Cannes - Francia filmmel nyílik a fesztivál
Pierre Salvadori francia rendező La Vénus électrique (Elektromos Vénusz) című romantikus vígjátéka lesz május 12-én a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál nyitófilmje - jelentették be szerdán a szervezők.
2026. Április 01. 16:00, szerda | Életmód
Mentesítő és megerősített járatokkal készül a MÁV-csoport a húsvéti hétvégére
A tavaszi szünetre való tekintettel már nagycsütörtök délutánjától megerősített járatokkal, tartalék járművekkel és több személyzettel készül a húsvéti csúcsforgalomra a MÁV-csoport - közölte a társaság kedden az MTI-vel.
2026. Április 01. 13:00, szerda | Életmód
Dunahouse: könnyűszerkezetes minden ötödik új családi ház
Míg 2021-ben még 3 százalék körül alakult, 2026-ra már meghaladta a 20 százalékot a könnyűszerkezetes családi házak aránya.
