Városlista
2025. augusztus 18, hétfő - Ilona

Hírek

2020. Október 18. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Vajda János

Levonulóban van az árhullám a borsodi folyókon

Levonulóban van az árhullám a borsodi folyókon

Levonulóban van az árhullám a borsodi folyókon - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szombaton az MTI-vel.

Közleményükben azt írták: az előrejelzések szerint szombaton még várható területi átlagban csekély mennyiségű csapadék, majd egy csapadékmentes időszak veszi kezdetét.

A Sajón Sajópüspökinél a csütörtök reggeli 390 centiméteres tetőzést követően megindult apadás üteme az újabb kisebb esők hatására mérséklődött, szombat reggel 8 órakor 321 centiméteres vízállást mértek.

Sajószentpéternél a folyó péntek éjszaka a 2010-es rekordot megközelítő 401 centiméteres vízállással tetőzött, szerda reggel 7 órakor azonban már csak 355 centiméteres vízállást mértek.

Felsőzsolcánál péntek este 406 centiméterrel tetőzött a Sajó, szombat reggel 8 órakor 400 centimétert mértek.

A folyón, mivel a következő napokban nem várható számottevő mennyiségű csapadék, folytatódik az apadás - írták.

A tájékoztatás szerint a Bódván Hídvégardónál a csütörtök reggel 6 órai 251 centiméteres tetőzés után szombat reggel 8 órakor 188 centiméteres vízállást mértek. Szendrőn tart még a hosszan elhúzódó tetőzés, szombat reggel 8 órakor 220 centimétert mértek, az elmúlt hat órában három centiméterrel emelkedett a vízszint, de már csak csekély emelkedés várható az OVF szerint.

A Hernád Hidasnémetinél csütörtökön 400 centiméterrel tetőzött, azóta viszonylag ütemesen apad. Szombat reggel 8 órakor 268 centiméteres vízállást mértek. Gesztelynél még árad a folyó, szombat reggel 8 órakor 390 centiméteres volt a vízállás, a tetőzés szombaton 415 centiméter körül várható - áll a közleményben.

Az Ipolyon Ipolytarnócnál a csütörtök déli 374 centiméteres tetőzés óta egy pénteki megingást követően újra csökken a vízszint, szombat reggel 8 órakor 313 centiméteres vízállást mértek. Nógrádszakálnál péntek éjjel egy újabb kisebb 310 centiméteres tetőzés alakult ki, a lejjebb lévő folyószakaszokon a vízjárást a szlovák oldali mellékvízfolyásokon kialakult árhullámok beérkezési üteme határozza meg, a vízszintek mindenhol elmaradnak az első fokú értékektől - írták.

Tájékoztatásuk szerint a csapadék a Bodrog vízgyűjtőjét is érintette, a magyar szakaszon az első fok szintje alatti vízállások kialakulása várható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.