Hírek
2011. Október 27. 14:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Kikerülhetetlen tájékoztatás a Baleseti Adóról
A Biztosítás.hu közleményben jelentette be, hogy kikerülhetetlen tájékoztatást ad a novemberi kampányban oldalán díjat kalkuláló autósoknak a kötelező biztosításokat 2012-től terhelő Baleseti Adó várható bevezetéséről.
Az alkusz szerint minderre azért lesz feltétlenül szükség, mert a biztosítók most vasárnap (október 30-án) adó nélkül lesznek kénytelenek meghirdetni díjaikat, ami tájékoztatás hiányában panaszáradathoz vezetne.
Várhatóan csak november végén döntenek az adó bevezetéséről a képviselők. A tervezett adó várhatóan 30 százalékkal emeli meg 2012. január elsejétől a kötelező gépjármű felelősségbiztosítások díjait, de az adótörvény novemberi elfogadása miatt a Baleseti Adó nem fog szerepelni a biztosítók által most vasárnap meghirdetésre kerülő tarifákban. Mindez fogyasztói panaszok tömegét okozhatja azáltal, hogy az autósok novemberben anélkül választanak majd maguknak kötelező biztosítót, hogy tudnák: januárban az adó miatt várhatóan többet kell fizetniük kötelezőjükért.
A probléma elkerülése érdekében a Biztosítás.hu az adó várható bevezetéséről szóló kikerülhetetlen tájékoztatást tesz közzé oldalán novemberben az autósoknak, akik ezt követően hozhatnak majd döntést biztosításukat illetően. A tájékoztató célja, hogy egyetlen autós se választhasson magának úgy biztosítást a kampányban, hogy nem kap megfelelő információt az adó várható 2012. januári 1-ei bevezetéséről. Az alkuszcég akciójával biztosítási piac többi szereplőjét is szeretné rávenni az adóról szóló tájékoztató megjelentetésére, hiszen az autósok elsősorban az alkuszoktól várják a kötelező biztosításokkal kapcsolatos tanácsadást és panaszaikkal is hozzájuk fordulnak majd első körben.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
