Hírek
2019. Február 27. 10:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kidobott az ötödik emeletről egy kutyát egy férfi a fővárosban
Felfüggesztett fogházbüntetésre ítélték azt a férfit, aki egy rábízott kutyát ledobott az ötödik emeletről - közölte a Fővárosi Főügyészség szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint a 64 éves férfi 2017. március 4-én, a délelőtti órákban a IV. kerületben, 5. emeleti lakásában tartózkodott, ahol vele volt a felügyeletére bízott kutya is.
A férfi ittas állapotban az állatot az erkély korlátján átemelve kidobta az emeletről. Az eb a zuhanást követően a ház előkertjébe esett. Hiába vitték állatorvoshoz, később elpusztult.
A férfival szemben állatkínzás vétsége miatt emeltek vádat; a bíróság bűnösnek mondta ki, és 1 év, végrehajtásában 2 évre felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 11:00, csütörtök | Belföld
Főpolgármesteri Hivatal: aláírták a Budapesti Kerékpáros Futárok Közlekedésbiztonsági Chartáját
2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld
A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is
2026. Április 01. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: világszínvonalú kutatóközpont jön létre Magyarországon
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
