Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2018. Július 02. 05:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Július első napjaiban melegszik az idő

Július első napjaiban melegszik az idő

A következő napokban sok lesz a napsütés és melegszik is az idő, többfelé 30 fok körül alakulnak a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-nek.

Hétfőn jellemzően napos idő várható, csapadék sehol sem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 5-12, a legmagasabb 21-25 fok között valószínű.

Kedden is túlnyomóan napos idő várható, csapadék nem valószínű. Legfeljebb a nyugati, délnyugati határvidékre sodródhat be nyugat felől egy-egy zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 8-14 fok lehet. Napközben 24-29 fokig melegszik a levegő.

Szerdán a többórás napsütés mellett elsősorban a Dunántúlon és az Alföld délnyugati részein valószínű helyenként zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 11-18, a maximum 26-31 fok között valószínű.

Csütörtökön is napos időre lehet számítani. Helyenként - nagyobb eséllyel a Dunántúlon - zápor, néhol zivatar is kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-19, a legmagasabb 27-31 fok között alakul.

Pénteken több helyen várható zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 14-20 fok lehet. Napközben 25-31 fokig melegszik a levegő.

Szombaton a nap első felében délen még valószínű eső, zápor, zivatar, majd ott megszűnik a csapadék, és délután már csak helyenként lehet zápor. Több órára kisüt a nap, de megerősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-20, a legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között valószínű.

Vasárnap helyenként zápor, néhol zivatar is lehet és erős lesz a szél is. A minimumhőmérséklet 14-20, a maximum 23-28 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját