Hírek
2011. December 03. 07:35, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Újra terjed a kór Európában

Többéves visszaesést követően újra terjed a kanyaró Európában – állapítja meg egy friss jelentés.
Októberig ebben az évben 26 ezer kanyarós esetet, köztük kilenc halállal végződőt jelentettek az országok egészségügyi tisztviselői, ami háromszoros növekedést jelent az esetszámokat tekintve 2007-hez képest – közölte az Egészségügyi Világszervezet (WHO) koppenhágai székhelyű európai irodája.
Csak Franciaországból 14 ezer kanyarós megbetegedést jelentettek, főként ötévesnél idősebb gyerekek és fiatal felnőttek körében terjedt a fertőzés. Jelentősebb helyi járványkitörések voltak még Spanyolországban, Romániában, Macedóniában és Üzbegisztánban. Az összes fertőzés körülbelül fele 15 évesnél idősebbeket érintett, akiket korábban nem oltottak be.
A kanyarós esetek száma jelentősen csökkent 2003 és 2009 között, azóta azonban újra hirtelen megugrott. Mint Rebecca Martin, a WHO európai irodájának munkatársa kiemelte, a járvány újbóli terjedésének oka az alacsony vakcinálási arány. Az átlagos beoltottsági arány Európában viszonylag magas, ám még mindig nem éri el a járvány megállításához szükséges 95 százalékot.
A jelentést csütörtökön tették közzé az Egyesült Államok járványügyi központja, a CDC folyóiratában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.