Hírek
2017. December 21. 05:00, csütörtök |
Életmód
Forrás: mti
Javultak a rákos megbetegedések gyógyulási mutatói
Az ezredforduló óta jelentősen nőtt Magyarországon az onkológiai betegségek előfordulása, ugyanakkor 11-12 százalékkal javultak a gyógyulási mutatók
- mondta Kásler Miklós onkológus, egyetemi tanár szerdán az MTI-nek abból az alkalomból, hogy szerkesztésében megjelent Az onkológia alapjai című kötet ötödik, aktualizált és bővített kiadása.
Az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója elmondta, a több mint 1300 oldalas munka annak az 1994-es kiadásnak a korszerű változata, amely Európában elsőként tekintette át e megbetegedéseket, minden szövettani típusra, stádiumra, előrehaladottsági fokra és szervre lebontva az ismereteket, terápiás algoritmust kínálva.
Ezzel a létező legkorszerűbb módon áll a magyar orvosok rendelkezésére az irányelv-gyűjtemény, amely bármilyen helyzetben útmutatást ad a teendőkről - jegyezte meg a szakember.
Kásler Miklós hangsúlyozta: rendkívül összetett az onkológiai diagnosztika és kezelési rend, hiszen rák elnevezés alatt mintegy 250 szövettani megbetegedést tartanak számon, ezért lényeges, hogy összegezzék a felismerés és a kezelés komponenseit.
Mint mondta, a teljes hazai orvostársadalmat szólítják meg a Medicina Könyvkiadó által megjelentetett kötettel, amely az egyetemi tananyagok között is helyet kap.
Hozzátette: Magyarországon a halálozások negyede vezethető vissza onkológiai okokra, s ez az arány megegyezik az európai átlaggal.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 17:00, szerda | Életmód
Vasas Gábor: a Balatonra egyszerre nehezedik a parti beépítés, a nádasok pusztulása, a vegyszerek és a klímaváltozás hatása
2026. Július 01. 14:00, szerda | Életmód
Hőség - Itassuk a madarakat a kánikulában!
A madarak itatásának fontosságára hívta fel a figyelmet a kánikulában a Duna-Dráva Nemzeti Park (DDNP) az MTI-hez kedden eljuttatott hírlevelében.
2026. Június 30. 16:00, kedd | Életmód
Elindult az idei Magyarok kenyere búzagyűjtés
2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód
Hőség - Folytatódik a kánikula a héten
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
