Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2023. Február 21. 09:17, kedd | Belföld
Forrás: Rendőrség

Illegális rókacsapdát állított fel a kertjénél, állatkínzás miatt kell felelnie

Illegális rókacsapdát állított fel a kertjénél, állatkínzás miatt kell felelnie

Állatkínzás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folyt büntetőeljárás a Balatonfüredi Rendőrkapitányságon egy 77 éves helyi lakossal szemben.

Az eljárás adatai alapján a férfi 2022 októberében a gyümölcsös kertjénél engedély nélkül elhelyezett egy úgynevezett „hattyúnyak” csapdát, mellyel elejtett egy rókát. Egy arrajáró észrevette a csapdában vergődő állatot, majd próbálta kiszabadítani, azonban a róka elpusztult. Az illegális eszközt használó férfit a nyomozók gyanúsítottként kihallgatták.

A Balatonfüredi Rendőrkapitányság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az ügyben keletkezett iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.