Hírek
2018. Július 19. 17:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Idén is népszerűsítik a dinnyét az Erzsébet-táborokban

A nagy forgalmú nyári rendezvények mellett idén is népszerűsíti a dinnyét az Erzsébet-táborokban az Agrármarketing Centrum (AMC) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).
Az AMC csütörtöki közleménye szerint a korai meleg miatt hamar kezdődött a dinnyeszezon, így a fonyódligeti és a zánkai táborokban már a héten 4 tonna dinnyét osztottak szét. A friss nyári gyümölcs - mint írták - nem csupán hűsít, de sok vitamint, vasat és foszfort is tartalmaz, magas víztartalmának köszönhetően pedig kiváló hidratáló, ami a fejlődő szervezet számára különösen hasznos.
A közlemény idézi a táborokat szervező Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány főtitkárát, aki közölte, hogy a Zánkán és Fonyódligeten nyaraló gyerekek 11 héten át hetente 2600 kilogramm friss gyümölcsöt kapnak. Hornyák Tibor hozzátette, hogy a táborok szervezői nyitottak az egészséges életmód és a rendszeres gyümölcsfogyasztás népszerűsítésére.
Az AMC hangsúlyozta, hogy a kezdeményezéssel a gyermekek megismerkedhetnek a friss, helyi termékekkel, felnőttként pedig tudatos vásárlóvá válhatnak. Magyarországon az éves dinnyefogyasztás 13-15 kilogramm fejenként - tették hozzá.
Az Agrárminisztérium támogatásával megrendezett Nyár, dinnye, szeletem című fogyasztásösztönző kampány négy éve ösztönzi a magyar dinnye fogyasztását a nyári hónapokban. A kedvező időjárásnak köszönhetően idén különösen jó minőségű dinnye várható - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Augusztus 16. 09:04, szombat | Belföld
Keleti Pályaudvar - Késnek a vonatok
Biztosítóberendezési hiba lassítja a vonatok fogadását és indulását a budapesti Keleti pályaudvarnál - közölte a Mávinform péntek délután a honlapján.