Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2018. Május 08. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Idén is lesz a fővárosban kutyafesztivál a felelős állattartás jegyében

Idén is lesz a fővárosban kutyafesztivál a felelős állattartás jegyében

Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.

Az alapítvány és az V. kerület a felelős állattartásra és a gazdátlan állatok örökbefogadására is biztat a családi napon, ahol a kutya-gazda fotózás mellett kutyakozmetika, állatorvosi tanácsadás, kisállat-fizioterápiás bemutatók, mikrochip-leolvasás és -regisztráció, kutyakereső alkalmazás, kutyás ügyességi játékok és kvízjátékok is várják az érdeklődőket - közölték a szervezők az MTI-vel.

Az első 100 jelentkező gazda kutyája nevével és a saját adataival gravírozott kutyabilétát kap ajándékba.

Az eb nélkül érkezők délelőtt az alapítvány önkénteseinek segítségével kipróbálhatják a kutyasétáltatást, de bemutatkozik az első kutyabarát bank- és benzinkúthálózat is.

A programokat a Czinege Banda gipsy swing zenéje színesíti.

A rendezvénnyel párhuzamosan, a kerület önkormányzata szervezésében Belvárosi Családi Pikniket is tartanak, amelynek keretében gyerekprogramokkal, zenés és kézműves foglalkozásokkal, valamint játszótéri és sportprogramokkal várják az érdeklődőket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 09:00, csütörtök | Belföld

Velkey György László: Szijjártó Péter kétmilliárd forintért bérelt magánrepülőgépeket tavaly

Szijjártó Péter volt külügyminiszter tavaly több mint kétmilliárd forint értékben bérelt magánrepülőgépeket \"a magyar adófizetők pénzéből\" - írta a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.