Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2015. December 19. 00:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Hűtőszekrényben találtak húszmillió forint értékű kábítószert a rendőrök

Hűtőszekrényben találtak húszmillió forint értékű kábítószert a rendőrök

Nyolc kilogramm amfetamint foglaltak le a nyomozók Budapesten egy hűtőszekrényben, a kábítószer feketepiaci értéke legalább húszmillió forint

- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a police.hu oldalon pénteken.

Azt írták, hogy a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda kábítószer-kereskedelem bűntettének megalapozott gyanúja miatt nyomoz egy 44 éves budapesti és egy 31 éves nagycenki férfi ellen.

A gyanú szerint a férfiak hétfőn egy fővárosi benzinkúthoz beszéltek meg találkozót, ahonnan a budapesti férfi otthonába mentek. A nyomozók akkor igazoltatták őket, amikor távoztak onnan.

Egyiküknél 330 gramm fehér port találtak, amely az elvégzett gyorsteszt szerint amfetamin. A lakásban pedig a rendőrök több csomagban további összesen nyolc kilogramm fehér porra - az első szakértői vélemény alapján szintén amfetaminra -, a kábítószer hígításához használt szerekre, valamint a porciózáshoz és a csomagoláshoz szükséges eszközökre bukkantak, amelyeket lefoglaltak. A gyanúsított a drogot a hűtőszekrényben rejtette el.

A rendőrök mindkét férfit kihallgatták, majd őrizetbe vették őket. A bíróság elrendelte a budapesti férfi előzetes letartóztatását és a nagycenki férfi házi őrizetét.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz

2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére

Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.