Hírek
2017. Augusztus 01. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a szúnyogirtás

Ezen a héten 184 településen, 45 ezer hektáron folytatódik a szúnyogirtás, ha az időjárás lehetővé teszi - közölte az Országos Katasztrófavédelmi főigazgatóság hétfőn az MTI-vel.
Mukics Dániel helyettes szóvivő közleményében azt írta: a katasztrófavédelem által irányított szúnyoggyérítési programban június eleje óta 522 ezer hektáron, 942 településen permeteztek a szakemberek.
Közölte: a múlt héten kisebb területen volt szükség szúnyoggyérítésre, amelyet a változékony, sokszor szeles időjárás is nehezített, így nagyobb részét csak a pótnapon végezhették el. Ezen a héten a Fertő tó környékén és főként a Duna menti településeken folytatják a szúnyogirtást, így Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Pest megyében lesz a legintenzívebb a munka. A Dráva mentén szintén több a szúnyog, ezért Somogy és Baranya megye érintett településein légi és egyes részeken földi irtást is végeznek majd. Budapest hat kerületében földi, kémiai eljárással permeteznek.
Hozzátette: az elmúlt időszak esőzései miatt több csípőszúnyog-tenyészőhely alakult ki, ezeknél biológiai módszert használnak a Szigetközben és Békés megyében a Körös folyó mentén.
Kitért arra is: a katasztrófavédelem honlapján (www.katasztrofavedelem.hu) a szúnyoggyérítés menüpont alatt nyomon követhető, hogy melyik napon, melyik településen, milyen módszerrel védekeznek a szúnyogok ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.