Hírek
2020. Április 29. 13:09, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Egyre több az álhír
Olyan sok álhír jelent meg az elmúlt időszakban, hogy már egy tendenciáról van szó
- mondta Deák Dániel, a XXI. Század Intézet elemzője szerda reggel a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában a koronavírus-járvánnyal összefüggésben.
Az elemző szerint az elszaporodó álhírek mögött egy összehangolt sajtótámadás áll, aminek az a célja, hogy a kormányzati intézkedésekbe vetett társadalmi bizalmat rombolja.
Deák Dániel szerint az is tendencia, hogy a balliberális vezetésű önkormányzatok folyamatosan "panaszkodnak", és azt állítják, hogy a kormány elveszi a forrásaikat.
Eközben - fűzte hozzá - a valóság mást mutat, hiszen például a gépjárműadó 1-2 százalékát teszi ki az önkormányzatok bevételeinek, s a kormányzati büdzsének sokkal nagyobb aránya megy el a járvány elleni védekezésre.
Ezen önkormányzatokra jellemző az is - mondta Deák Dániel -, hogy miközben magukra költenek, dolgozóikat fizetés nélküli szabadságra küldik.
Kitért arra is, hogy a lakosság többsége elfogadja és hatékonynak tartja a kormányzati intézkedéseket az álhírek terjesztése ellenére is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
