Hírek
2025. Március 06. 07:58, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak

Egy hét haladékot adott a Nemzetgazdasági Minisztérium a kiskereskedelmi láncoknak, hogy önként csökkentsék a profitjukat.
Az árak nem maguktól emelkednek, az árakat emelik. Ez elfogadhatatlan, mert tönkreteszi a magyar családokat, az időseket - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára a közösségi oldalán szerdán.
Zsigó Róbert a Facebook-on közzétett videóban kijelentette: egy hét múlva már látni fogják, hogy a boltokban csökkennek-e az élelmiszerárak.
"Elvárjuk, hogy az önkéntes csökkentéssel az alapvető élelmiszerek olcsóbbak legyenek! Elvárjuk, hogy vegyék lejjebb az alapvető élelmiszerekre kirótt árrésüket"
- hangoztatta Zsigó Róbert, hozzátéve: ha ezt nem teszik, jönnek a hatósági árak.
Az államtitkár közölte: meglátják, hogyan döntenek a kiskereskedelmi láncok, mérséklik-e a profitelvárásaikat vagy megvárják a hatósági árakat.
"Nem engedünk az áremelőknek, nem engedjük, hogy kifosszák a magyar embereket!"
- fogalmazott Zsigó Róbert.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát