Hírek
2017. Szeptember 28. 12:47, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Edző leszek-nincs akadály! - országos programsorozat
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) sportért felelős államtitkárságának támogatásával Edző leszek-nincs akadály! címmel országos programsorozatot indít a Magyar Edzők Társasága.
A cél az edzői hivatás népszerűsítése. A szervezők csütörtöki közleményéből kiderül, a szakmai programban kiemelt figyelmet kap az olyan edzői módszerek bemutatása, amelyek a hátrányos körülmények között élő gyermekek sport általi felzárkóztatására irányulnak.
A program felvázolja az edzői életpálya céljait, feladatait és értékeit a középiskolás és fiatal felnőtt korú aktív sportolók részére, akik kedvet és elhivatottságot éreznek az edzői munka iránt. Ismerteti azokat a követelményeket, amelyeket a mai kor az edző tevékenységével szemben támaszt és azokat a lehetőségeket, amelyekkel a tréner pozitív hatást tud kifejteni az általa irányított, gondozott sportolókra, fiatalokra és ezáltal a társadalomra. A kezdeményezés célja a fiatalok érdeklődésének felkeltése, ösztönzése, tevékennyé tétele az edzői hivatás kultúrájának bemutatásával.
A rendezvénysorozat sport-nagykövete a Nemzet Sportolója, a háromszoros olimpiai bajnok vízlabdázó, Kárpáti György, aki edzőként segítette győzelemre Gerendás Györgyöt az 1976-os olimpiai játékokon, aki később szintén az edzői pályát választva adta tovább tudását többek között az ugyancsak ötkarikás aranyérmes Märcz Tamásnak, aki jelenleg a magyar férfiválogatott szövetségi kapitánya.
Októbertől februárig kilenc alkalommal, kilenc városban (Debrecen, Szeged, Kecskemét, Eger, Szombathely, Pécs, Budapest, Érd, Nyíregyháza) rendezik meg az eseményt testnevelő tanári és edzőszakos egyetemi, főiskolai hallgatók, az edzői pálya iránt érdeklődő sporttagozatos és sportiskolás gimnazista fiatalok részvételével. A konferenciákon az előadásokat, pódium beszélgetéseket, valamint az azokat követő különböző sportágak bemutató edzéseit neves szakemberek, sikeres edzők, olimpiai bajnok sportolók tartják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 13:00, hétfő | Belföld
Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében
Mivel Ukrajna továbbra sem indította újra a tranzitot a Barátság kőolajvezetéken, Magyarország és Szlovákia Horvátországhoz fordult az orosz kőolajszállítás lehetővé tétele érdekében az Adria-kőolajvezetéken keresztül
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
