Hírek
2024. Április 10. 14:23, szerda |
Életmód
Forrás: MTI
Csaknem kilencezer eladósodott családnak segített a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Csaknem kilencezer eladósodott családnak nyújtott segítséget felhalmozott tartozásaik kezelésében a Magyar Máltai Szeretetszolgálat a 15 éve működő adósságkezelő programja által.
A karitatív szervezet szerdán az MTI-nek eljuttatott közleményében azt írta, adósságkezelő programja elsősorban otthonaik megőrzésében segítette a nehéz körülmények közé került embereket, napjainkban pedig 170 felzárkózó településen segítik a nehéz sorsú családokat.
Emlékeztettek: az adósságkezelő programot a devizahitelek tömeges bedőlése után, a jelzáloggal terhelt otthonok megőrzéséért, 2009-ben indította el a Magyar Máltai Szeretetszolgálat.
Hangsúlyozták: a karitatív szervezet tanácsadói az adósok körülményeit megismerve, fenntartható megoldások kialakításában segítettek, közreműködtek a hitelezőkkel megszakadt kommunikáció újraindításában, egyeztetéseket, részletfizetési megállapodást kezdeményeznek, miközben lélekben is erősítették a helyzetüket kilátástalannak érző családokat. A Hitel-S néven indult programban jelenleg húsz felkészült szakember dolgozik, akik évente átlagosan 550 új esettel kezdenek dolgozni.
A közleményben kitértek arra is, hogy a közműtartozásoktól a több tízmillió forintos ingatlanhitelig mindenféle adósággal találkoztak már a szolgálat munkatársai, volt, akinek kábeltévé-tartozásai miatt foglalta le lakását a végrehajtó. Mások munkahelyük elvesztése vagy tartós betegség miatt halmoztak fel kezelhetetlennek tűnő tartozásokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 17:00, szerda | Életmód
Vasas Gábor: a Balatonra egyszerre nehezedik a parti beépítés, a nádasok pusztulása, a vegyszerek és a klímaváltozás hatása
2026. Július 01. 14:00, szerda | Életmód
Hőség - Itassuk a madarakat a kánikulában!
A madarak itatásának fontosságára hívta fel a figyelmet a kánikulában a Duna-Dráva Nemzeti Park (DDNP) az MTI-hez kedden eljuttatott hírlevelében.
2026. Június 30. 16:00, kedd | Életmód
Elindult az idei Magyarok kenyere búzagyűjtés
2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód
Hőség - Folytatódik a kánikula a héten
A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.
