Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2018. Január 31. 19:24, szerda | Belföld
Forrás: mti

Betonromboló gránátot találtak a fővárosban, öt lakóházat kiürítenek

Betonromboló gránátot találtak a fővárosban, öt lakóházat kiürítenek

Egy 203 milliméter átmérőjű, több mint 100 kilogrammos szovjet betonromboló gránátot találtak Budapest III. kerületében, a Záhony utca 2. szám alatt egy építkezésen szerda este

- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel.

Markovics Zita elmondta: a rendőrök és a tűzszerészek úgy döntöttek, hogy a szerkezet kiemelésével megvárják a közelben található bevásárlóközpont este tíz órai zárását, kiürülését. Előtte, várhatóan fél tízig evakuálnak öt lakóházat - tette hozzá.

A kommunikációs tiszt tájékoztatása szerint este tíz után 600 méter hosszúságban lezárják az Ángel Sanz Briz utat, valamint 300 méteren az Almási Balogh Loránd utcát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal