Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2017. November 07. 05:00, kedd | Sport
Forrás: mti

Az új kapitány csak megfigyelő lesz a Luxemburg elleni meccsen

Az új kapitány csak megfigyelő lesz a Luxemburg elleni meccsen

Szélesi Zoltán kifejtette, hogy a magyar labdarúgó-válogatott leendő szövetségi kapitánya, Georges Leekens a jelenlegi munkában nem vesz részt, azaz ő készíti fel a csapatot a csütörtöki, luxemburgi barátságos meccsre.

"Tapasztalatot gyűjt, megfigyelőként van jelen" - mondta a telki edzőközpontban hétfőn tartott sajtótájékoztatón a belga szakemberről a megbízott szakvezető. "Jó néhány órát töltöttünk együtt. Leekens (fotón) elvárása, hogy avassam be mindenbe, illetve szeretne megismerkedni a játékosokkal, jó néhánnyal már leült beszélgetni" - tette hozzá.

Szélesi elárulta, nagy megtiszteltetésnek tartja, hogy felkérték, ideiglenesen vezesse a válogatottat, így azonnal igent mondott rá.

"Nem féltem egy pillanatig sem a feladattól, hiszen napi szinten jó rálátásom van a magyar futballra. Amikor megérkeztek a játékosok, akkor azért némi izgatottság lett úrrá rajtam, de ez természetes" - beszélt az érzéseiről a 35 éves szakember, aki tagja volt a három hete közös megegyezéssel távozott Bernd Storck stábjának is, de arról az időszakról nem kívánt beszélni, mondván, nem tekint vissza, csakis a két előtte álló meccsre koncentrál.

Szélesi a kerettel kapcsolatban elmondta, hogy többen még úton vannak, olyan is akad, aki hétfő este még játszik a klubcsapatában. A két sérült, Fiola Attila és Guzmics Richárd helyére egyelőre nem hív be új játékost.

"Nem lehet felborítani azt a munkát, amit elkezdtünk. Az idő rövidsége miatt egyszerű dolgokat várok vissza az edzéseken és mérkőzésen is" - válaszolt arra a kérdésre Szélesi, hogy milyen csapatra számíthatnak a szurkolók.

Németh Krisztián arról beszélt, hogy nagyon motiváltan érkezett Telkibe, ahol a személyes beszélgetés alapján felkészült és közvetlen szakembert ismert meg Leekens személyében.

"Szeretnénk visszaállítani azt a renomét, ami korábban megvolt. Ehhez fontos lépés lesz ez a két találkozó" - mondta a New England Revolution csatára.

"Nem ismerem az ellenfeleket, de a napokban felkészítenek bennüket. Ettől függetlenül nyerni szeretnénk, mint mindig" - jelentette ki Korcsmár Zsolt, aki szintén jó formában érzi magát.

A magyar válogatott előbb csütörtökön 20 órától idegenben Luxemburggal találkozik felkészülési mérkőzésen, majd öt nappal később 20.15-től a világbajnoki résztvevő Costa Ricát fogadja a Groupama Arénában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 01. 22:27, csütörtök | Sport

Kronome Ákos: Egy teljesen gondmentes versenyt zártunk, és a dobogó is megvolt.

Élménybeszámoló Ákostól a pilótától, a Diósgyőr Rally után, amit a P12-es kategóriában meg is nyertek!

2025. Május 01. 08:29, csütörtök | Sport

Bajnokok Ligája - Hatgólos döntetlen a Barca-Inter elődöntőn

A Barcelona házigazdaként 3-3-as döntetlent játszott az Internazionaléval a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, a párharc szerdai első mérkőzésén.

2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport

Premier League - Szoboszlai a 34. forduló álomcsapatában

Bekerült a 34. forduló álomcsapatába Szoboszlai Dominik, a Premier League friss bajnokcsapatának, a Liverpoolnak a játékosa.

2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport

Október első hétvégéjén rendezik a 18. Nemzeti Vágtát Szilvásváradon

Október 4. és 5. között rendezik a Nemzeti Vágtát Szilvásváradon. A sporteseményre idén tizenegy Elővágtán lehet kivívni az indulás jogát, a verseny győztese 5 millió forint díjazásban részesül