Hírek
2019. December 16. 15:01, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Az áldozat verte át végül a trükkös csalókat

Kitalált balesetre hivatkozva akart kicsalni kétmillió forintot két csaló egy fővárosi férfitől, aki azonban gyanút fogott és értesítette a rendőröket.
Egy fővárosi férfi telefonhívást kapott csütörtök délután; a hívó azt állította magáról, hogy a férfi unokaöccse, és egy baleset miatt kétmillió forintra van szüksége a kárrendezéshez – közölte a rendőrség.
A férfi közölte, hogy nála csak egymillió forint van, de egy órán belül meg tudja szerezni az összeg másik felét is. Végül abban állapodtak meg, hogy az állítólagos „unokaöcs” egyik ismerőse megy el átvenni a pénzt a férfi házához.
A férfi gyanút fogott és a telefonhívást követően azonnal értesítette a rendőröket, akik kimentek a helyszínre. Egy borítékkal várta a telefonáló ismerősét, aki az ígért időpontban, öt órakor megérkezett; a pénznek azonban nem sokáig örülhetett, mivel a rendőrök az átadás közben tetten érték. Az elkövető megpróbált elmenekülni, de a nyomozók utolérték és elfogták.
A 21 éves elkövetőt előállították a XVI. kerületi rendőrkapitányságra, ahol csalás bűntett gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki és – őrizetbe vétele mellett – javasolták letartóztatását. A férfi társát – aki a telefonhívást bonyolította – keresi a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.