Városlista
2026. július 1, szerda - Annamária

Hírek

2012. December 14. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Átvállalja a minimálbér-emelést a kormány

Átvállalja a minimálbér-emelést a kormány

Állami támogatást kap 12 ágazat jövőre az első félévben arra, hogy az előírtnak megfelelően emeljék a minimálbért. A döntés szerint a minimálbér 93 ezer forintról 98 ezer forintra, a garantált bérminimum 108 ezerről 114 ezer forintra emelkedik jövőre.

Hétfőn állapodnak meg az érintett szervezetek arról, hogyan juthat majd el a munkaadókhoz az állami támogatás, de a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége szerint a Társadalombiztosítási járulékból kellene levonni a támogatás összegét.A VOSZ főtitkára, Dávid Ferenc azt mondta a Gazdasági Rádiónak, hogy ez minden teljes munkaidőben foglalkoztató munkavállalót érint január elsejétől, és nem a munkáltató döntésén múlik. A bértarifát, akár a minimálbért akár a garantált bérminimumot meg kell adni, ez mindegy 620 ezer magyar munkavállalót érint. A kormánynak még a minimálbér kihirdetése előtt a Nemzetgazdasági és Társadalmi Tanáccsal is konzultálnia kell, ezt a munka törvénykönyve írja elő.

Címkék: kormány, minimálbér

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében

Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.

2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan

Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.

2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld

Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden

Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.