Hírek
2019. Május 16. 16:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok
Ápolóra támadt és kiugrott a mentőből egy ittasan tomboló férfi, vádat emelnek ellene
Többször megütötte a mentőápolót az az egészségügyi ellátásra szoruló, ittas férfi, akit éppen kórházba szállítottak Tatán.
A tavalyi eset után közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt nyújtott be vádiratot most a Tatabányai Járási Ügyészség.
Az ittas állapotban lévő vádlott 2018. június 20-án 20 óra 50 perc körül Tatán a Cseke-tó partján tanúsított epilepsziás tünetei miatt egészségügyi ellátásra szorult. A mentőszolgálat állampolgári bejelentésre a helyszínre érkezett. A mentőápoló a férfit a helyszínen ellátta, majd az állapotára tekintettel megállapította, hogy kórházi ellátásra szorul, ezért a sértett és a mentő sofőrje a vádlottat a hordágyon a betegszállító autóban helyezték és biztonsági övvel is a hordágyhoz rögzítették – számolt be az ügyről a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség közleményében.
Kifejtve, hogy a jármű Vértesszőlősön járt, amikor a vádlott kikapcsolta a biztonsági övét, majd a betegszállító ágyról felállva nekiesett az ajtón lévő ablakburkolatnak, majd menet közben kinyitotta a jármű oldalsó tolóajtaját, melyet a vezetője észrevett és ezért megállt. A vádlott ekkor az úttestre ugrott, miközben a sértettet szidalmazta, trágár szavakkal illette. Ezt követően a mentőápoló megpróbálta kezével lefogni a férfi karját, aki dulakodás közben megütötte az ápoló alkarját, fejét, száját, 8 napon belül gyógyuló horzsolásos sérülést okozva ezzel.
A vádiratban az ügyészség arra tett indítványt, hogy a bíróság a vádlottat végrehajtásában felfüggesztett börtönbüntetésre ítélje, amennyiben a vádlott az előkészítő ülésen a bűncselekmény elkövetését beismeri, és lemond a tárgyaláshoz való jogáról, úgy a szabadságvesztés mértékét és felfüggesztés próbaidejét egyaránt 2 évben állapítsa meg – írta az ügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében
Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.
2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.
2026. Július 01. 10:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: elkészült a kórházi fertőzések mérését és publikálását lehetővé tevő módszertan
Elkészült a kórházi fertőzések mérését, validálását és publikálását lehetővé tevő módszertan és irányelv - jelentette be az egészségügyi miniszter a tárca Semmelweis-napi ünnepségén kedden Budapesten.
2026. Július 01. 07:09, szerda | Belföld
Hőség - Meteorológia: megdőlt az országos és a fővárosi hőmérsékleti rekord is kedden
Megdőlt az országos és a fővárosi abszolút maximum-hőmérsékleti rekord is kedden az előzetes adatok szerint - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
