Hírek
2022. Október 25. 09:05, kedd |
Belföld
Forrás: Rendőrség
Állatkínzás - Sanyarú körülmények között tartották a kutyákat

Állati tetemek maradványai és kutyaürülék fedte annak a helyiségnek a padlóját, ahol két nagytestű kutyát tartott elzárva a gazdájuk.
A lesoványodott állatokra 2022. október 21-én a délutáni órákban a Zirci Rendőrőrs egyenruhásai figyeltek fel, amikor egy környékbeli telephelyen intézkedtek.
A rendőrök által helyszínre hívott hatósági állatorvos megerősítette, hogy a két kutya tartásának körülményei, valamint az egészségi állapotuk állatkínzásra utaltak. A helyszínre kiérkező állatvédők, valamint a Veszprém város gyepmester szolgálata gondoskodtak az ebek megfelelő körülmények közé helyezéséről.
Az ügyben állatkínzás vétség megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás a Veszprémi Rendőrkapitányságon.
Fotó: Rendőrség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát